decyzje-it.pl

Blog tematyczny o technologii, it, pracy

Internet

Kampania Google Ads dla lokalnej firmy – podstawowe wskazówki

Kampania Google Ads dla lokalnej firmy – podstawowe wskazówki

Prowadzisz biznes skupiający się na lokalnym rynku i chcesz zwiększyć świadomość istnienia swojej działalności wśród mieszkańców okolicy? Google Ads może okazać się doskonałym narzędziem marketingowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega lokalna kampania reklamowa oraz jak ją ustawić.

Czym jest reklama lokalna w Google Ads?

Reklama lokalna to specyficzny typ kampanii tworzony z myślą o biznesach działających stacjonarnie, na przykład salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach dentystycznych czy usługach florystycznych. Działanie takich firm koncentruje się na określonym obszarze geograficznym. Tym, co odróżnia tę formę reklamy Google Ads od jej standardowej postaci, jest przyciągnięcie klientów do fizycznej lokalizacji sklepu bądź placówki firmy w danej miejscowości.

Lokalne kampanie Google Ads nie są dostępne dla wszystkich reklamodawców. Google stara się, aby były one dostosowane do potrzeb lokalnych przedsiębiorstw. Dzięki temu tego rodzaju biznesy są w stanie skuteczniej docierać do potencjalnych klientów w swojej okolicy. Jeżeli chcesz zaplanować i uruchomić lokalną kampanię reklamową, która rzeczywiście przyniesie zyski, możesz zdecydować się na współpracę ze specjalistami Google Ads z Lublina, z agencji IBIF: https://www.ibif.pl/oferta/kampanie-google-ads.

Jakie wymagania trzeba spełnić, by uruchomić lokalną kampanię Google Ads?

Jeśli masz zamiar włączyć reklamę Google Ads, musisz pamiętać o spełnieniu kilku istotnych wymagań. Po pierwsze, połącz swoje konto reklamowe Google zarejestrowane w kraju bądź regionie, w którym chcesz promować swoje przedsiębiorstw, z kontem Google Moja Firma stanowiącym rodzaj wizytówki online dla biznesu. Ważne, by konto Google Moja Firma miało już historię emisji reklam oraz posiadało potwierdzone co najmniej 90% lokalizacji obiektów. Istotne jest też skonfigurowanie śledzenia konwersji w panelu Google Ads, które obejmuje monitoring wizyt użytkowników w lokalizacji związanej z Twoim biznesem. Ponadto musisz mieć aktywne rozszerzenia lokalizacji na koncie oraz odpowiednią liczbę wyświetleń i kliknięć w dotychczasowych kampaniach – pomoże to algorytmom w oszacowaniu skuteczności przekierowań reklam.

Kampania Google Ads dla lokalnej firmy

Jak ustawić lokalną kampanię Google Ads?

Zaplanowanie zyskownej reklamy Google Ads najlepiej powierzyć specjalistom, którzy mają już doświadczenie w prowadzeniu takich działań i wiedzą, jakie elementy warto udoskonalić, by kampania przyniosła spodziewane efekty. Oto kilka podstawowych kroków, które trzeba podjąć:

Określenie celów marketingowych

Przed przystąpieniem do tworzenia kampanii Google Ads określ, co chcesz osiągnąć – najlepiej, by cele były mierzalne i rzeczywiście pozwalały na realizację na danym etapie. Zastanów się, czy Twoim celem jest zwiększenie świadomości istnienia marki w lokalnej społeczności, promocja konkretnej usługi, a może wygenerowanie ruchu na stronie internetowej.

Ustalenie budżetu

Wybór odpowiedniego budżetu to kolejny ważny krok podczas planowania skutecznej kampanii lokalnej Google Ads. Uwzględnij przede wszystkim koszt kliknięcia (CPC) w branży. Staraj się dostosować inwestycję do swoich możliwości i śledź reklamę na bieżąco, by reagować w przypadku, gdy nie działa ona zgodnie z oczekiwaniami.

Wybór właściwych słów kluczowych

Dla efektywności kampanii dobór trafnych słów jest niezwykle ważny. Zdecyduj się przede wszystkim na frazy związane z Twoim obszarem geograficznym, takie jak „stomatolog Lublin”, by dotrzeć do klientów z okolicy.

Korzystanie z kierowania geograficznego

Funkcja kierowania na podstawie lokalizacji umożliwia skoncentrowanie się na użytkownikach z konkretnego obszaru geograficznego. Skonfiguruj więc ustawienia kampanii Google Ads w taki sposób, by reklamy docierały do właściwej grupy docelowej.

Skuteczna lokalna kampania Google Ads wymaga starannego zaplanowania i świadomych decyzji. Precyzyjnie dostosowując ją do lokalnego rynku, zyskasz większą liczbę osób świadomych istnienia Twojej marki i chętnych do skorzystania z jej oferty.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze

Witamy w świecie decyzje-it.pl – Twoim przewodniku po dynamicznie zmieniającym się świecie technologii. Jesteśmy zespołem pasjonatów i ekspertów z branży IT, zjednoczonych wspólną misją: dostarczania rzetelnych, aktualnych i praktycznych informacji z zakresu Internetu, technologii, pracy w IT oraz porad technicznych.