Sprawdź, czy Twoje przedsiębiorstwo wykazuje symptomy zapotrzebowania na system ERP.
Odpowiedz na kilka pytań i dowiedz się, na ile Twoje przedsiębiorstwo może być beneficjentem korzyści wynikających z wdrożenia sytemu ERP.
1. Czy w Twoim przedsiębiorstwie są tworzone lub wykorzystywane struktury materiałowe (BOM) dla wytwarzanych produktów?
2. Czy wymagania prawne bądź regulacje branżowe utrudniają lub uniemożliwiają wykorzystywanie obecnego oprogramowania w Twoim przedsiębiorstwie?
3. Czy jesteś zadowolony z obecnego sposobu wsparcia serwisowego i efektu aktualizowania systemu do wyższych wersji przez dostawcę Twojego systemu?
4. Czy obecne oprogramowanie biznesowe wykorzystywane przez Twoje przedsiębiorstwo zostało stworzone przez własnych programistów / pracowników działu informatyki?
5. Czy do wsparcia kluczowych procesów biznesowych Twoje przedsiębiorstwo wykorzystuje więcej niż jeden system informatyczny (oprogramowanie)?
6. Z ilu źródeł danych musisz skorzystać, aby ocenić stan funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa, zweryfikować stopień zaawansowania poszczególnych procesów, czy też podjąć decyzję?
7. W jaki sposób wymieniają informację Twoi współpracownicy do planowania i wykonania codziennych działań?
8. W jak krótkim czasie jesteś w stanie uzyskać informację na temat stanu magazynu, statusu zamówień klientów, zleceń produkcyjnych i planowanej produkcji?
Wyniki Quizu:
Powinieneś bardzo poważnie rozważyć inwestycję w ERP. Twoje kluczowe procesy gospodarcze wspierane są wieloma narzędziami, co powoduje zwiększone ryzyko utraty danych, obniżenia jakości danych i automatycznie skutkuje mniejszą efektywnością procesów. Prawdopodobnie w skutek złożoności działań Twojego przedsiębiorstwa i niedoskonałości wykorzystywanych narzędzi nie masz aktualnej informacji na temat kondycji i potencjału Twojego biznesu. Bardzo szybko możesz odnieść korzyści z wdrożenia systemu ERP.
Całkiem nieźle dajesz sobie radę, nawet gdy opierasz zarządzanie o niedoskonały system zbudowany z kilku aplikacji. O ile nawet są ze sobą zintegrowane, to i tak można znaleźć całkiem spore pole do usprawnień. Głównie w sferze reorganizacji procesów i zaprojektowania nowych mechanizmów ich wsparcia przez obecne lub nowe narzędzia informatyczne. Tak czy inaczej, na pewno powinieneś przemyśleć optymalizację infrastruktury systemowej. Jeżeli nie całość, to z pewnością niektóre kluczowe procesy biznesowe zyskałyby na jakości w przypadku ich wsparcia nowymi technologiami.
Z dużym prawdopodobieństwem korzystasz z zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Nie oznacza to, że powinieneś osiąść na laurach. Szukaj inspiracji do usprawnień i dalszego rozwoju wykorzystywanej architektury aplikacji biznesowych lub do wprowadzenia kilku usprawnień pozwalających w jeszcze pełniejszym stopniu na zarządzanie informacją w realizowanych procesach biznesowych. Przejdź na nowy wymiar zarządzania i „wyciśnij” z systemu ERP jeszcze więcej, choćby poprzez wsparcie urządzeniami mobilnymi, czy zastosowanie chmury obliczeniowej.