Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Za horyzontem systemu…

Za horyzontem Twojego systemu sprzedaży może dziać się więcej niż myślisz. Z doświadczeń dużych producentów wynika, że nawet 60 % ogólnej wartości sprzedaży ich produktów na rynku, jest realizowana bez działań z ich strony i poza ich systemem sprzedaży.

Nowoczesne systemy BI dla MŚP

Rozmowa z Piotrem Kasakiem, Dyrektorem sprzedaży do firm sektora MŚP w regionie Oracle Europy Środkowej

Czy firmy sektora MŚP mogą być użytkownikami nowoczesnych i wydajnych systemów klasy Business Intelligence?

Na wstępie warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach rozwiązania BI są użytkowane w niemal każdej firmie - niezależnie od jej wielkości i profilu, czy sektora, a dodatkowo od teraz są również dostępne w modelu cloud computing.

Cloud Computing, część I: Istota i funkcje chmury obliczeniowej

Wykorzystanie chmur obliczeniowych (CC – ang. Cloud Computing) stało się w ciągu ostatnich lat standardem dla wielu przedsiębiorstw. Na rynku pojawia się coraz więcej firm, oferujących mniej lub bardziej kompleksowe usługi z obszaru CC. Media dostarczają bardzo zróżnicowanych informacji na temat tej technologii. Łatwo się pogubić w gąszczu różnych definicji, opisów i rozmaitych, nie zawsze prawdziwych, tez dotyczących chmur obliczeniowych.

Zarządzanie talentami w firmach średniej wielkości

Jane Archbold z Sage objaśnia dlaczego pozyskiwanie, utrzymywanie i zarządzanie zdolnościami uzdolnionych pracowników (zarządzanie talentami) powinno być priorytetowe dla firm średniej wielkości.

Co jest kluczem do zarządzania talentami dla firmy średniej wielkości?

Podstawową kwestią dla firm średniej wielkości jest to, aby zrozumiały one potrzebę stworzenia planu działań dotyczących uzdolnionych pracowników. Zatrzymywanie takich pracowników ma krytyczne znaczenie dla firm z sektora MM: muszą one tworzyć plany dotyczące takich pracowników, które będą im potrzebne nie tylko teraz, ale również w przyszłości. Oznacza to, że firmy powinny zaplanować kierunek, w którym będą się rozwijać, zrozumieć jacy pracownicy będą im potrzebni oraz ustalić czy w tej chwili dysponują osobami o odpowiednich kwalifikacjach. Jeśli nie, firmy muszą zastanowić się, czy zatrudniają jakieś osoby, które po wykonaniu odpowiedniej pracy będą mogły rozwinąć się osiągając wymagany poziom umiejętności. I jeśli w tej kwestii dostrzeżone zostaną jakieś luki, to trzeba będzie określić jakie umiejętności i jakie cechy będą decydować o zatrudnianiu pracowników. Pozwoli to stworzyć wysokopoziomowy obraz, albo plan działań rekrutacyjnych, rozwoju ludzi i identyfikowania najbardziej uzdolnionych osób.

From information into profit - zwiększ wydajność swojego przedsiębiorstwa

Rozmowa z Mateuszem Bazanem, prezesem firmy EBIS

Skąd pomysł na nazwę EBIS?                                         

Nasza firma specjalizuje się w obszarze systemów klasy Business Intelligence. EBIS to skrót od Effective Business Intelligence Solutions. Jako, że działamy także na zagranicznych rynkach, postanowiliśmy zastosować anglojęzyczną nazwę.

Dla jakich klientów skierowana jest Państwa oferta?

Nie ograniczamy naszej oferty zarówno jeśli chodzi o rozmiar firmy, jak i branżę. Jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji.