Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Świat bez papieru czyli przyszłość należy do odręcznego podpisu elektronicznego

Świat pędzi do przodu, mamy telefony, tablety i komputery, a od 5 tys. lat podpisujemy się w ten sam sposób! Nie wszyscy wiedzą, że już dziś bez problemu dokonać można eliminacji papierowego obiegu dokumentów i zamiany podpisu tradycyjnego na podpis elektroniczny.

Największą ilość papieru firmy drukują bo ktoś musi coś podpisać. Osobiście stawić się w wyznawczym miejscu i czasie by odręcznie złożyć podpis, a najczęściej kilka. Firmy drukują tony papieru, Klienci muszą nie rzadko specjalnie pokonać całe miasto by złożyć swój podpis. I mimo, że proceder jest upierdliwy, niezmiennie trwa.


Nieszablonowe zarządzanie procesami

na przykładzie firmy spedycyjnej All Lines Logistics

Działalność firm transportowych i spedycyjnych łączy się z obsługą wielkiej liczby dokumentów. Co więcej, ich zbiór w obrębie poszczególnych zleceń może się znacznie różnić. Wynika to m.in. z różnych kombinacji transportu (np. lądowy, morski, multimodalny), procedur (krajowe, wewnątrzwspólnotowe, eksportowo-importowe), czy klientów. Z kolei wiele wariantów ofert wyliczanych w oparciu o zmienne kursy walut sprawia, że kontrola marży na zleceniach staje się dużym wyzwaniem. Jeśli do tego firma posiada kilka oddziałów, istotna staje się sprawna wymiana informacji między nimi.

Omawiana powyżej złożoność branży sprawia, że nie wszystkie firmy transportowe i spedycyjne mogą znaleźć system wspierający zarządzanie, który zaspokoi ich specyficzne potrzeby. Insoft Consulting znalazł dla swojego Klienta – firmy All Lines Logistics - rozwiązanie, które zmienia ten stan rzeczy.

Projekty typu "Paperless" - wywiad z Łukaszem Wachowiczem - Dyrektorem ds. Rozwoju Billennium Sp. z o.o.

Ostatnio coraz głośniej jest o projektach typu „Paperless”. Na czym właściwie polegają tego typu projekty i jakie korzyści dają w organizacji?

Jak samo określenie wskazuje, projekt typu „Paperless” to projekt, którego celem jest osiągnięcie stanu „mniej papieru” w organizacji. Często mówi się też o „biurze bez papieru”, co do niedawna było tylko futurystyczną mrzonką, a obecnie staje się już rzeczywistością – przykładem mogą być samoobsługowe oddziały bankowe, które zaczynają się pojawiać w największych polskich miastach.

Zazwyczaj „mniej papieru” oznacza niższe koszty „odpapierzanych” procesów biznesowych. Jednak istotne jest, aby nie koncentrować uwagi tylko na usunięciu nośnika papierowego z danego procesu, ale przede wszystkim maksymalnie „odchudzić” dany proces poprzez eliminację zbędnych czy powtarzalnych kroków oraz jego automatyzację. Wtedy najczęściej okazuje się, że z procesów eliminowany jest też papier.