Rejestracja na webinarium

Wsparcie planowania i zarządzania operacyjnego produkcją

  • IFS
  • 2015-06-17
  • 10:00

przy wykorzystaniu IFS Applications 9

Tematem webinarium jest przedstawienie metod wsparcia procesów planowania i zarządzania operacyjnego produkcją przez IFS Applications w wersji 9.

Aby zarejestrować się na webinarium musisz być zalogowany/zarejestrowany.

  • IFS
  • 2015-06-17
  • 10:00

Wsparcie planowania i zarządzania operacyjnego produkcją

przy wykorzystaniu IFS Applications 9

Tematem webinarium jest przedstawienie metod wsparcia procesów planowania i zarządzania operacyjnego produkcją przez IFS Applications w wersji 9.

Omówione zostaną funkcjonalności dla różnych metod, począwszy od projektowania na zamówienie (ETO) poprzez produkcję na zamówienie (MTO), montaż na zamówienie (ATO) i produkcję na magazyn (MTS).


Omówiona zostanie tematyka wyrobów konfigurowalnych i produkcji z wykorzystaniem konfiguratora (CTO). Narzędzia wspierające planowanie produkcji obejmują m.in. plan główny (MS), planowanie potrzeb materiałowych (MRP) oraz planowanie zasobów produkcyjnych.


Przedstawione zostaną metody kontroli operacyjnej produkcji przy wykorzystaniu zleceń produkcyjnych oraz harmonogramów produkcji.


Osobnym zagadnieniem będzie temat harmonogramowania operacyjnego z ograniczeniami. W ramach webinarium przedstawiony zostanie także Manufacturing Visualizer - graficzny moduł IFS Applications umożliwiający przedstawienie w przejrzysty sposób aktualnej sytuacji na produkcji w aspektach dostępności maszyn, ludzi oraz materiałów.


Oprócz wizualizacji możliwe jest także podejmowanie działań w celu korekty sytuacji. Kolejną nowością w wersji IFS Applications 9 prezentowaną na webinarium będzie IFS Lobby - szeroko parametryzowalny kokpikt zarządczy umożliwiający przedstawienie kluczowych informacji w różnych obszarach (przykładowo kooperacja, zarządzanie operacyjne produkcją, kontrola jakości). Dane mogą być przedstawiane w formie różnego rodzaju wykresów, tabel z danymi, liczby wystąpień itp. z możliwością dostępu do danych źródłowych (drill-down).


Agenda:


  • Przegląd funkcjonalności wspierającej zarządzanie produkcją w IFS Applications 9 dla różnych typów produkcji - od konstruowania na zamówienie (ETO) do produkcji na magazyn (MTS)
  • IFS Manufacturing Visualizer - narzędzie do graficznej prezentacji sytuacji na produkcji i podejmowania działań
  • IFS Lobby - nowa jakość w dostępie do informacji i zarządzania procesami przedsiębiorstwa na przykładach zarządzania produkcją

Termin:

17 czerwca 2015 roku, początek o godz. 10:00 – zakończenie o godz. 11:00 (po zakończeniu webinarium, jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącemu)

Prowadzący:

Andrzej Wąs jest od kilkudziesięciu lat związany z branżą wdrożeń systemów ERP, w ostatnich latach związany zawodowo z firmą IFS Poland.

Pracował przy wielu wdrożeniach jako konsultant, a następnie architekt rozwiązania (solution manager) głównie w obszarach zarządzania produkcją oraz dystrybucji. Aktualnie pracuje w dziale wsparcia sprzedaży przy przygotowywaniu rozwiązań oferowanych klientom IFS oraz bierze udział w analizach. Posiada certyfikat CPIM (Certified in Production and Inventory Management) wydany przez APICS. Jest absolwentem Instytutu Informatyki UJ oraz szkoły przedsiębiorczości i zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Uczestnictwo:

Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Webinarium jest dostępne

Zobacz nagranie