Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Dlaczego prezentacje systemów ERP przynoszą niezamierzone skutki?

Wdrożenie systemu ERP to trudne zadanie. W zdaniu tym nie ma nic nowego. Wszyscy ci, którzy mają to za sobą, wiedzą o tym aż nadto doskonale. Wszyscy ci, którzy przymierzają się do tego zadania, zapewne nasłuchali się już wystarczająco dużo i wcale nie jest im do śmiechu. Gdziekolwiek zajrzeć tam setki porad, materiałów marketingowych, argumentów dostawców i racji użytkowników. Jak w tym wszystkim się odnaleźć? Szum informacyjny wokół systemów ERP, metod ich wyboru, a potem wdrażania jest na tyle duży, że część przedsiębiorstw robi to po prostu po swojemu. Wykorzystuje do tego celu swoje zasoby informatyków, treści w Internecie, procedury zakupowe i zdrowy rozsądek.

EPICOR 10.1

Internet a zwłaszcza mobilny dostęp do niego, odgrywa zasadniczą rolę w codziennym funkcjonowaniu gospodarki światowej, cechującej się dużym zapotrzebowaniem na informacje. Pakiet aplikacji Epicor ERP jest nową generacją rozwiązań, które dają firmom znacznie większe możliwości zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Są tworzone z myślą o dzisiejszych metodach prowadzenia biznesu, ale łatwo można dostosować je do zmian, które zachodzą w firmie.

KUŹNIA POLSKA S.A. USPRAWNIA DZIAŁALNOŚĆ, WDRAŻAJĄC IFS APPLICATIONS™

Kuźnia Polska S.A.,renomowany producent elementów stalowych dla wielu branż przemysłu, wdrożyłasystem IFS Applications™ w celu usprawnienia procesów biznesowych w obszarzeprodukcji, dystrybucji, utrzymania ruchu i finansów.

Polcolorit S.A., renomowany producent płytek ceramicznych, usprawnia działalność dzięki IFS Applications

Polcolorit S.A., renomowany producent płytek ceramicznych, usprawnia działalność dzięki IFS Applications.

Polcolorit S.A. należy do czołowych producentów w branży ceramicznej na polskim rynku. Firma istniejąca od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji płytek ceramicznych ściennych i podłogowych. Są one oferowane na rynku pod marką Ceramica Marconi. Zakład produkcyjny jest usytuowany w Piechowicach, u podnóża Karkonoszy przy międzynarodowej trasie E65.

Prezesem spółki Polcolorit jest Barbara Marconi, od ponad 40 lat związana z branżą ceramiczną. Na początku lat 80. Barbara Marconi, na stałe mieszkająca we Włoszech, podjęła decyzję o budowie fabryki w Polsce. Zakład produkcyjny został uruchomiony w roku 1984. Od początku działalności spółka ściśle współpracuje ze światowym zagłębiem ceramiki Sassuolo w prowincji Modena we Włoszech, gdzie opracowywane są najnowsze technologie produkcji.

W pierwszym etapie działalności w fabryce Polcolorit wytwarzano elementy dekoracyjne do płytek ceramicznych, a po pewnym czasie uruchomiono linię produkcyjną pozwalającą na wytwarzanie własnych, kompletnych kolekcji płytek. Obecnie Polcolorit zatrudnia ponad 140 osób, posiada nowoczesny i w pełni zautomatyzowany park maszynowy. Co roku produkowany asortyment poszerza się, a park maszynowy jest sukcesywnie unowocześniany.

Produkcja sterowana dotykiem

Technologia pobudza zmiany

Jeszcze do niedawna przemysł stanowił ten obszar gospodarki, który w porównaniu z innymi branżami, sprawiał wrażenie mało mobilnego. Tablety czy smarfony nie są bowiem zwykle wykorzystywane bezpośrednio podczas procesu produkcyjnego – choć ten stan także ulega zmianom – ale przede wszystkim w obszarach powiązanych z wytwarzaniem towarów, takich jak dystrybucja, relacje z klientami, sprzedaż czy serwis.

Dynamiczny rozwój mobilności w obszarze technologicznym i związana z nim popularyzacja takich rozwiązań, jak laptopy, tablety czy Internet bezprzewodowy wpływa na rosnące wymagania stawiane wobec systemów ERP także dla firm produkcyjnych, kojarzonych do tej pory wyłącznie z obsługą tradycyjnych procesów z wykorzystaniem standardowych metod dostępu. Możliwość korzystania z oprogramowania na wszelkiego rodzaju urządzeniach przenośnych, wprowadzanie i odczyt danych w czasie rzeczywistym czy dostęp do potrzebnych informacji biznesowych z dowolnej lokalizacji to elementy cenione również przez firmy z sektora produkcyjnego. Szczególnie duże zainteresowanie takimi udogodnieniami dostrzegane jest wśród przedsiębiorstw wielozakładowych oraz tam, gdzie produkcja ma charakter wielooddziałowy lub międzynarodowy.