Case Study

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Twój Browar zwiększa efektywność z systemem Sente

Firma Twój Browar to sklep oferujący surowce i akcesoria do domowego wyrobu piwa, wina, serów i destylatów. Produkty firmy można kupić przez internet oraz w sklepie stacjonarnym, który mieści się we Wrocławiu. Twój Browar oferuje dostęp do najszerszego w tej części Europy asortymentu chmieli, słodów oraz unikalnych szczepów drożdży.


W nowej szacie informatycznej

Geneza projektu


Firma P.B.H. poszukiwała nowego rozwiązania informatycznego, który wspierałby jej dalszy rozwój. Wcześniej, oprócz systemu ERP, firma korzystała z różnych, dedykowanych rozwiązań. Nie były one częścią głównego systemu, lecz zostały stworzone jako osobno funkcjonujące elementy, często przez zewnętrznych w stosunku do ERP dostawców. Poszukując nowego oprogramowania, firmie zależało, aby było one dostosowane do funkcjonującego modelu biznesowego, w obszarach, w których funkcjonował on zadowalająco. Ponadto, nowy system miał usprawniać wymagające tego elementy ( szczególnie w obszarach, w których wcześniejszy ERP miał poważne problemy z poprawnym działaniem) i zapewnić możliwość rozwoju w planowanych przez firmę kierunkach, szczególnie w obszarach rozwoju mechanizmów zwiększających sprzedaż (programy lojalnościowe, lepsza obsługa klienta).


Spełnienie powyższych zadań  wymagało od dostawcy oprogramowania dużej elastyczności i dobrego zrozumienia potrzeb firmy. Istotne były również terminy projektu, które z przyczyn formalno - prawnych były bardzo szybkie. Wyzwanie nie polegało więc tylko na stworzeniu nietypowych rozwiązań, lecz również na przygotowaniu i uruchomieniu ich w określonym czasie. Firma P.B.H. wybrała Sente jako partnera do realizacji tego projektu. O część logistyczną projektu związaną z przepływem towaru dbała firma doradztwa logistycznego Bincode. 


Svantek osiąga doskonałość dzięki oprogramowaniu Exact

Svantek Sp. z o.o. to światowy producent wysokiej jakości sprzętu do pomiaru dźwięku i wibracji. Dążąc do stworzenia oferty produktów o najlepszej jakości i w najlepszej cenie, spółka Svantek stanęła przed koniecznością wdrożenia rozwiązania, które zapewniłoby bieżący dostęp do danych firmy i optymalny przepływ informacji.

IFS Applications wspiera zarządzanie w Slovnaft Polska S.A.

W Slovnaft Polska niedługo po powstaniu firmy zdano sobie sprawę z konieczności zastosowania zintegrowanych narzędzi informatycznych i zastąpienia nimi systemów rozproszonych, które obsługiwały m.in. sprzedaż hurtową, detaliczną, finanse i sprawozdawczość. Brak integracji wykorzystywanych wtedy rozwiązań uniemożliwiał współpracę między nimi. Dane wprowadzane były wielokrotnie, a więc wiele czasu zajmowało sprawdzanie ich poprawności oraz wyszukiwane i eliminacja błędów. Brakowało interfejsów usprawniających pracę, a sprawozdawczość zarządcza stała się zadaniem bardzo czasochłonnym, ponieważ raporty tworzono ad hoc w arkuszach kalkulacyjnych.

Rozwiązanie rośnie razem z firmą - Armatura Kraków

Historia Armatury Kraków SA sięga lat 20 wieku XX. Spółka jest kontynuatorem powstałej w 1922 roku Łagiewnickiej Fabryki Armatur – Kraków. Armatura Kraków SA jest liderem na krajowym rynku armatury sanitarnej – posiada około 40% udział w tym rynku ujęciu ilościowym.