Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

7 przeszkód do maksymalnej wydajności, których pozbędziesz się dzięki systemowi MES

Popularność systemów MES w Polsce ciągle wzrasta. Coraz więcej firm docenia ich funkcjonalność i użyteczność, które pomagają zapanować nad produkcją i podnieść jej wydajność. Na przeszkodzie do jej poprawy stoi między innymi 7 przeszkód, które można łatwo wyeliminować wdrażając system MES do zarządzania procesami produkcji. 

Oto one:

Tradycja przekuta w nowoczesność

Są wielkie korporacje i jest Sagra Technology. Firma rodzinna, która od lat utrzymuje się w czołówce dostawców technologicznych rozwiązań dla biznesu. Firma z wartościami, które wyznaczają jakość oferowanych przez nią usług.

Technologia to nie implant

Kiedy mówimy o jakości usług Sagra Technology, musimy mówić niebanalnie. Wysoka jakość jest tutaj rozumiana przez możliwość dostosowania się pod każde wymagania. W Sagrze wiemy, że nie ma dwóch takich samych przedsiębiorców, a każdy biznesmen ma swoje przekonania i nawyki w pracy.

Naszym zdaniem aplikacja, z której korzysta profesjonalista musi być naturalnym przedłużeniem i rozwinięciem jego biznesowej percepcji. Powinna być intuicyjna i akceptować przyzwyczajenia użytkownika, nie zmuszać do zmiany nawyków. Dlatego tak mocno przykładamy uwagę nawet do najbardziej elementarnych funkcjonalności i designu rozwijanego przez nas oprogramowania.

Sprzedaż potrzebuje IT

Firma update CRM przeprowadziła badanie wśród szefów zespołów sprzedaży, które wskazują, że przedsiębiorstwa potrzebują przejrzystej i aktualnej informacji o kliencie. W usprawnieniu procesu sprzedaży równie ważny jest stały kontakt ze wszystkimi pracownikami, także tymi pracującymi w terenie – dlatego respondenci przewidują, że firmy będą inwestowały coraz więcej w mobilne rozwiązania CRM.


62% firm biorących udział w badaniu korzysta z systemu do zarządzania relacjami z klientami, niemniej ankietowani deklarują, że nadal potrzebują narzędzi, które zapewnią intuicyjność i prostotę użytkowania w dowolnym miejscu i czasie, a także podniosą poziom wygody. To właśnie od odpowiedniego interfejsu użytkownika dostosowanego do stanowiska zależy skłonność pracowników do używania aplikacji. W decydujący sposób wpływa to na jakość danych zasilających system. Z drugiej strony, wyposażenie pracowników w rozwiązania mobilne CRM sprawia, że dysponują oni skutecznymi narzędziami sprzedaży i są w stanie poprawiać swoje wyniki.

Produkcja sterowana dotykiem

Technologia pobudza zmiany

Jeszcze do niedawna przemysł stanowił ten obszar gospodarki, który w porównaniu z innymi branżami, sprawiał wrażenie mało mobilnego. Tablety czy smarfony nie są bowiem zwykle wykorzystywane bezpośrednio podczas procesu produkcyjnego – choć ten stan także ulega zmianom – ale przede wszystkim w obszarach powiązanych z wytwarzaniem towarów, takich jak dystrybucja, relacje z klientami, sprzedaż czy serwis.

Dynamiczny rozwój mobilności w obszarze technologicznym i związana z nim popularyzacja takich rozwiązań, jak laptopy, tablety czy Internet bezprzewodowy wpływa na rosnące wymagania stawiane wobec systemów ERP także dla firm produkcyjnych, kojarzonych do tej pory wyłącznie z obsługą tradycyjnych procesów z wykorzystaniem standardowych metod dostępu. Możliwość korzystania z oprogramowania na wszelkiego rodzaju urządzeniach przenośnych, wprowadzanie i odczyt danych w czasie rzeczywistym czy dostęp do potrzebnych informacji biznesowych z dowolnej lokalizacji to elementy cenione również przez firmy z sektora produkcyjnego. Szczególnie duże zainteresowanie takimi udogodnieniami dostrzegane jest wśród przedsiębiorstw wielozakładowych oraz tam, gdzie produkcja ma charakter wielooddziałowy lub międzynarodowy.

Kluczowe wyzwania branży obróbki metali wspierane przez oprogramowanie biznesowe

Producenci związani z przemysłem metalowym stają w obliczu ustawicznej presji podnoszenia sprawności biznesowej.


Wysoka wrażliwość na zmiany w wysokości cen rynkowych, zmienne koszty surowców, krótsze cykle życia produktów, konieczność podnoszenia ich jakości oraz dodatkowe usługi serwisowe powodują ciągłe obniżanie marż. W tej sytuacji wielu producentów rozszerza tradycyjny zakres działalności i szuka nowych możliwości – niektórzy na nowych i nieznanych rynkach, inni skupiają się na podniesieniu swojej wydajności. Inicjatywy związane z produkcją odchudzoną skłaniają producentów do przemodelowania swoich procesów, począwszy od tych bezpośrednio na halach produkcyjnych, aż po procesy związane z rozbudowanym łańcuchem dostaw.