Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Zapytanie ofertowe - wzór do pobrania

Chcesz zaprosić dostawców IT do składania ofert.  

Co powinno zawierać zapytanie? 

Jak je skonstruować? 

Od Twojego zapytania zależy jakość ofert, a co za tym idzie jakość procesu wyboru. Dlatego ta faza jest bardzo istotna. Warto poświęcić jej dużo uwagi. Dla ułatwienia przygotowaliśmy wzór zapytania ofertowego. Jeśli jesteś zarejestrowany w serwisie decyzje-IT.pl możesz go pobrać za darmo.


Technologia synchroniczna – wiele czynności w tym samym czasie

Narzędzia firmy Siemens pozwalają na efektowniejsze tworzenie i edytowanie części, dzięki usunięciu ograniczeń, jakie napotyka się podczas modelowania opartego na historii operacji.


Zastanawiasz się, w jaki sposób firmom projektowym udaje się przetrwać w błyskawicznie zmieniającym się świecie? Jedną z odpowiedzi jest Technologia Synchroniczna .

Technologia Synchroniczna w systemie Solid Edge podczas tworzenia modeli 3D umożliwia szybkie projektowanie i modyfikowanie zarówno części, jak i złożeń. Podczas projektowania w trybie Synchronicznym wykonujesz wiele czynności w tym samym czasie.

W przypadku skomplikowanych projektów, oprogramowanie jest kolejną dyscypliną inżynierii; nauką, a nie sztuką

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z mitem „programisty-bohatera”, działającego na własną rękę i próbującego przez całą noc opanować problem, czy nagłym sukcesem przypadkowej aplikacji na smartfony samotnego developera dążącego do sławy i fortuny, opracowywanie oprogramowania jest powszechnie postrzegane jako indywidualne działanie metodą prób i błędów. Jest to jednak dalekie od prawdy w przypadku znaczących projektów programistycznych, podczas których duży zespół programistów pracuje na złożonych, często kluczowych dla bezpieczeństwa systemach. 

Cyfrowy bliźniak: szukanie efektywności w procesie projektowania i wytwarzania produktu

Realizacja produktu to zapewne najważniejsza część  procesu projektowania i wytwarzania. W jej wyniku realny produkt, fizyczne  odzwierciedlenie własności intelektualnej, z idei staje się rzeczywistością. Co  więcej, bez dobrze zaplanowanego procesu projektowania i wytwarzania produktu –  skoordynowanego do wspólnej pracy w celu zapewnienia niezakłóconego przebiegu  montażu w całej fabryce – pomysł pozostanie jedynie pięknym rysunkiem lub czymś  nie do końca spełniającym pierwotne zamierzenia. Przez lata sposób  projektowania produktów i planowania ich wytwarzania pozostawał mniej więcej  podobny – był kompletny i obarczony wewnętrznymi błędami, mogącymi zwiększać  koszty i opóźniać rozwój. W duchu innowacyjności, niezbędnym każdemu  producentowi do przetrwania, Siemens przyjrzał się temu procesowi pod kątem potencjalnych  usprawnień. 

Jak usprawnić zarządzanie rozwojem produktu z Microsoft Visual Studio Application Lifecycle Management?

Nie jest tajemnicą, że pomyślne przeprowadzenie projektu IT stanowi nie lada wyzwanie. Problemy wynikające z pracy w zmieniającym się środowisku, nieustannie poddawanym czynnikom zewnętrznym (założenia funkcjonalne mogą ulegać zmianie w trakcie trwania projektu – np. w myśl zmieniającego się stanu prawnego lub podążając za nowymi uwarunkowaniami biznesowymi. Problemy pojawiają się często również na styku z innymi systemami IT) i wewnętrznym (na poziomie przekazywania wiedzy i zadań wewnątrz zespołu projektowego) sprawiają, że większość projektów albo nie kończy się w ogóle, albo kończy się z przekroczonym terminem lub budżetem. Odpowiednie wsparcie narzędziowe w procesie produkcji stanowi więc fundament, dzięki któremu zespół projektowy może skupić się na osiągnięciu zamierzonego, często zmieniającego się w czasie, celu.