Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Zapytanie ofertowe - wzór do pobrania

Chcesz zaprosić dostawców IT do składania ofert.  

Co powinno zawierać zapytanie? 

Jak je skonstruować? 

Od Twojego zapytania zależy jakość ofert, a co za tym idzie jakość procesu wyboru. Dlatego ta faza jest bardzo istotna. Warto poświęcić jej dużo uwagi. Dla ułatwienia przygotowaliśmy wzór zapytania ofertowego. Jeśli jesteś zarejestrowany w serwisie decyzje-IT.pl możesz go pobrać za darmo.


Kontrolowanie pracowników w systemach informatycznych

"Największym kapitałem mojego przedsiębiorstwa są ludzie. To dzięki nim odnieśliśmy sukces…" - tak mówi większość osób, pytanych o najmocniejsze strony przedsiębiorstwa. Brzmi wzniośle i chwalebnie, ale...

...już nie wszyscy mówią o tym, że zachowania swoich pracowników, często w trudzie i długim okresie czasu, musieli w jakiś sposób ukształtować. Utwierdzić się w przekonaniu, że mogą delegować zadania na niższe szczeble w strukturze organizacyjnej, a przy okazji nie tracąc kontroli nad organizacją.

RODO, mechanizm split payment, e-składka ZUS, zmiany w deklaracjach PIT i inne – eksperci enova365 analizują zmiany w przepisach 2018!

2018 rok przynosi wszystkim przedsiębiorcom liczne nowe regulacje. Nadchodzące zmiany w prawie gospodarczym i nie tylko dotykają każdego wymiaru prowadzenia biznesu – RODO, mechanizm split payment, JPK dla mikro przedsiębiorców, zmiany w  deklaracjach PIT czy e-paragony to tylko niektóre z nich! Specjaliści w dziedzinie kadr płac, księgowości, handlu i ochrony danych osobowych enova365 przygotowali praktyczne opracowanie tych zmian wraz z eksperckim komentarzem.

HR Automation – w jakich zadaniach może wesprzeć nas nowoczesny system kadrowy

Działy kadr w małychi dużych firmach są odpowiedzialne za wykonanie bardzo wielu obowiązków. Obecnie coraz więcej firm korzysta z oprogramowania ERP, które pomaga managerom HR w organizacji czasu pracy i optymalizacji zadań. 

Praca działów związanych z zasobami ludzkimi, opiera się w dużym stopniu na dokumentach. Dlatego specjaliści coraz częściej polegają na automatyzacji. W efekcie czas przepływu informacji jest szybszy, a koszty znacznie mniejsze. 

Kontrolowanie pracowników w systemach informatycznych

Podkreśla to większość ludzi sukcesu: „największym kapitałem mojego przedsiębiorstwa są ludzie. To dzięki nim odnieśliśmy sukces…”. Gdy podczas prowadzonych przez nas projektów doradczych pytamy Zarządy o najmocniejsze strony przedsiębiorstwa, to niezmiennie otrzymujemy odpowiedź: „pracownicy”. Brzmi wzniośle i chwalebnie, ale...