Aktualności

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Dyrektor HR jako motor zmian w organizacji. Bezpłatny webinar Macrologic SA już za tydzień

Czy obecność dyrektora HR na spotkaniach zarządu to korzyść dla organizacji? Do jakich danych powinien mieć on dostęp, by móc efektywnie wspierać proces zmian przeprowadzanych w firmie? Jakie procesy i jakimi metodami powinien mierzyć, by móc formułować strategiczne wnioski i rekomendacje dla zarządu? Tego dowiedzą się uczestnicy bezpłatnego szkolenia on-line, które poprowadzi Monika Grabowska, dyrektor sprzedaży Macrologic. Webinar odbędzie się 25 lipca br. o godz. 10:00. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest pod adresem: www.webinar.macrologic.pl.

HR wyposażony w „twarde dane” dzięki systemom ERP. Najwięcej firm analizuje oceny pracownicze, najmniej sprawdza efektywność zarządzania czasem pracy

Zarządzanie zasobami ludzkimi „na miękko” jest utożsamiane z niską efektywnością. Działy HR zwracają więc coraz baczniej uwagę na mierzalne dane o pracownikach, które można uzyskać dzięki wdrożeniu nowoczesnych narzędzi IT. Zdobyte w ten sposób informacje mogą być przekuwane w konkretne rekomendacje dla biznesu. Raport Antal i Macrologic pokazuje, że najwięcej pracy czeka HR-owców w obszarach: adaptacji nowych pracowników, szkoleń i zarządzania czasem pracy. Tu analizy prowadzone są najrzadziej.