Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Zapytanie ofertowe - wzór do pobrania

Chcesz zaprosić dostawców IT do składania ofert.  

Co powinno zawierać zapytanie? 

Jak je skonstruować? 

Od Twojego zapytania zależy jakość ofert, a co za tym idzie jakość procesu wyboru. Dlatego ta faza jest bardzo istotna. Warto poświęcić jej dużo uwagi. Dla ułatwienia przygotowaliśmy wzór zapytania ofertowego. Jeśli jesteś zarejestrowany w serwisie decyzje-IT.pl możesz go pobrać za darmo.


Kilka przykładów na usprawnienie procesów księgowych

Wspierając wiele organizacji i przedsiębiorstw w wyborze oraz wdrożeniu systemów informatycznych wspomagających zarządzanie, dochodziliśmy do pewnego paradoksu. Z jednej strony rekomendowaliśmy uznanie za priorytet i wdrożenie systemu przede wszystkim w ramach procesów głównych, do których księgowość raczej się nie zaliczała, a z drugiej i tak okazywało się, że na ostateczny wybór, a potem skuteczne wdrożenie systemu miały cechy i mechanizmy w obszarze księgowym. Z czego wynika ten fenomen? Dlaczego system finansowo księgowy ma takie znacznie w informatyzacji procesów biznesowych przedsiębiorstwa? W obiegowej opinii, system finansowo-księgowy jest prosty, standardowy, a tym samym nie wymaga jakiś specjalnych kompetencji, czy działań, by go nabyć, wdrożyć i użytkować….

Wynagrodzenie akordowe – przeżytek czy nowoczesne rozwiązanie?

Pojęcie „pracy na akord” w dzisiejszych czasach kojarzy się bardziej z powiedzeniem, a nie z realnym rodzajem wynagradzania. Jednak jeszcze kilkanaście lat temu wynagrodzenie akordowe było często wykorzystywanym sposobem określania wynagrodzenia za pracę, zwłaszcza w branży produkcyjnej. Obecnie większość przedsiębiorstw decyduje się jednak na zastosowanie miesięcznych lub godzinowych stawek płacowych. Przesądza o tym w dużej mierze fakt łatwiejszej obsługi czasowego systemu wynagradzania. Zastosowanie akordu może jednak przynieść wiele korzyści (tj. zwiększenie wydajności i kontroli nad produkcją), które  niejednokrotnie są w stanie zrównoważyć trudności w jego naliczaniu.

CFE Polska wdraża Hogart Procurement - moduł zarządzający przepływem dokumentów zakupowych

Hogart Business Applications, dostawca i główny partner wdrożeniowy największych światowych korporacji wytwarzających oprogramowanie do zarządzania przedsiębiorstwem (tj. system finansowy Infor SunSystems czy system do analizy biznesowej IBM Cognos) nieustannie rozwija swoją ofertę modułów związanych z aplikacją Infor SunSystems.


Jednym z takich modułów jest aplikacja Hogart Procurement, która została ostatnio wdrożona w firmie CFE Polska - wykonawcy obiektów przemysłowych, budynków biurowych, mieszkaniowych, hoteli i centrów handlowych.


Hogart Procurement to aplikacja w pełni zintegrowana z systemem Infor SunSystems, która zapewnia w łatwy i prosty sposób kontrolę procesów przepływu dokumentów w organizacji (np. zakupowych), zamieniając dokumenty papierowe na ich elektroniczną wersję, wraz z ich pełnym skanem. Przejście na elektroniczną wersję dokumentów pozwala nie tylko na zmniejszenie ilości makulatury, ale też zapewnia uporządkowanie wewnętrznych procesów obiegu dokumentów (zadania do wykonania przez pracowników są automatycznie rozsyłane drogą mailową i/lub sms-ami), pełną archiwizację i uporządkowanie dokumentacji. Dzięki elektronizacji (tagowaniu dokumentów itp.) Hogart Procurement przyspiesza proces wyszukiwania dokumentów (niewspółmiernie do wersji papierowych) oraz umożliwia wykonywanie dowolnej ilość przedruków ze skanów w razie potrzeby.


Zdalna praca z biurem rachunkowym

Księgowi potrzebują rozbudowanych funkcjonalnie i łatwych w obsłudze systemów komputerowych

Współcześni księgowi nie wyobrażają sobie pracy bez systemu komputerowego. Najważniejsze dla nich jest, by wykorzystywane narzędzie było w efektywne, łatwe w obsłudze i wszechstronne.

Przy wyborze odpowiedniego systemu, który ma usprawnić pracę księgowego czy zorganizować sprzedaż, najważniejsze jest, by w jak największym stopniu rozwiązywał on potrzeby zainteresowanych, wprowadzał lepsze rozwiązania, był na bieżąco z wszystkimi przepisami prawnymi, a także by był łatwy i intuicyjny w obsłudze. Warto też zwrócić uwagę, czy wybierane narzędzie jest częścią jednolitej linii i stworzy spójny system, co umożliwi ścisłą współpracę poszczególnych wyspecjalizowanych aplikacji, zarówno od początku, jak również gdy kolejne programy będą dokupowane w przyszłości. Nowoczesne aplikacje umożliwiają także zdalną współpracę działu księgowego czy biura rachunkowego z punktami sprzedaży poprzez elektroniczną wymianę dokumentów. To szczególnie cenna funkcja, która uwzględnia organizację księgowości zarówno w zupełnie małych, jak i większych firmach, stwarzając lepsze warunki dla pracy zdalnej.