Artykuły

Planowanie zasobów ludzkich nabiera coraz większego znaczenia

Planowanie zasobów ludzkich nabiera coraz większego znaczenia

Katarzyna Pisańska
Fakt, iż bezrobocie utrzymuje się na stałym, dość wysokim poziomie i więcej jest rąk do pracy, niż faktycznej pracy nie ma znaczenia w kontekście zatrudnienia. Co z tego, że na rynku jest dużo niezatrudnionych pracowników, jeśli nie mają oni kwalifikacji potrzebnych naszej organizacji? Firmy dostrzegły, że konkurencja pomiędzy nimi obejmuje także planowanie zasobów ludzkich, bo potrzebują tych samych, wykwalifikowanych ludzi.
 
Planowanie zasobów ludzkich polega na określeniu, jakich pracowników potrzebuje organizacja aby osiągnąć swoje cele. Opiera się na założeniu, że to ludzie stanowią najważniejszy zasób organizacji, a jej strategia nie jest możliwa do osiągnięcia bez nich.
 
Rynek pracy, jak każdy rynek, zbudowany jest w taki sposób, że rzeczy najbardziej wartościowe zawsze stanowią jego ułamek, są najbardziej rozchwytywane, a co za tym idzie, ich cena również poprzez ten popyt wzrasta. Dostęp do zasobów ludzkich, jakich potrzebuje nasza organizacja jest więc ograniczony. Odpowiednie planowanie zasobów ludzkich nabiera coraz większego znaczenia w przypadku stale rosnącej konkurencji.

Z ostatniej chwili

  • Ruszył wortal decyzje-IT.pl
Zachęcamy do zapoznania się z redakcją

Firma Tygodnia:

Queris jest polskim producentem i integratorem oprogramowania dla produkcji. Projektuje, integruje i wdraża własne systemy takie jak system MES, system APS i system CMMS, a także indywidualnie tworzone aplikacje dedykowane.   więcej 

Usługi:

  • Analiza przedwdrożeniowa procesów produkcyjnych
  • Wdrażanie systemów dla produkcji
  • Integracja autorskich systemów i aplikacji z rozwiązaniami innych producentów

Oprogramowanie: