Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

CRM ewoluuje

Zakup nowego samochodu, kontakt z firmą ubezpieczeniową, aby go ubezpieczyć i dodać do bazy może uświadomić, jak bardzo w dzisiejszych czasach rozwiązania do Zarządzania Relacjami z Klientami, zintegrowały się z biznesem. Dzisiaj każdy uprawniony pracownik firmy ubezpieczeniowej ma dostęp do wszystkich informacji i historii klienta, oraz na jej podstawie może w lepszy sposób świadczyć usługi. Od momentu wprowadzenia na rynek, do dziś, CRM ewoluuje.

Rozumiemy potrzeby klientów

O rozwiązaniach dla sektora finansowego rozmawiamy ze Sławomirem Zawadzkim, prezesem zarządu FinCode Sp. z o.o., partnera biznesowego IFS w Polsce


W czym specjalizuje się firma FinCode?


Specjalizujemy się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych dopasowanych do potrzeb biznesowych sektora finansowego. Nasi klienci to przede wszystkim banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, regulatory rynku i instytucje stanowiące infrastrukturę rynku finansowego oraz inne firmy prowadzące działalność w sektorze finansowym. FinCode jest spółką-córką firmy Advanced Business Solutions (ABS) − partnera biznesowego IFS Poland.
Na rynku rozwiązań dla sektora finansowego działa wielu dostawców
.

Recepta na udane wdrożenie nowoczesnego BI

Ostatnie lata przyniosły zasadniczą zmianę w technologii, świadomości użytkowników, a także ich oczekiwaniach związanych z rozwiązaniami Business Intelligence.


Odpowiadające im systemy BI zostały wręcz okrzyknięte rozwiązaniami nowej generacji. Warto uświadomić sobie jednak, które cechy są rzeczywistym powodem sukcesu wiodących rozwiązań tego typu, a które – jedynie marketingową etykietką. Proste przeniesienie przetwarzania danych z dysku do pamięci z pewnością przyspiesza działanie wybranych funkcji systemu.


Należy tu jednak postawić dwa pytania. Czy samo przyspieszenie reakcji systemu na zapytania użytkowników daje gwarancję powodzenia projektu BI i zadowolenia użytkowników? Czy zastosowana technologia przyspiesza cały cykl projektowania, przetwarzania i analizy danych, czy tylko daje lepszy komfort pracy użytkownika końcowego podczas gdy zasilanie i przetwarzania danych jest wciąż długotrwałe i nieelastyczne?


Zdaniem Jamesa Richardsona, analityka rynku BI firmy Gartner, w przepisie na nowoczesne i skuteczne platformy analityczne koniecznie muszą wyróżniać się trzy najważniejsze cechy:wydajność, elastyczność i prostota.