Artykuły

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

ELESTER-PKP zwiększa efektywność

ELESTER-PKP, czołowy na polskim rynku producent systemów automatyki elektroenergetyki transportu szynowego, usprawnia zarządzanie projektami i produkcją dzięki IFS Applications.

 

ELESTER-PKP to nowoczesna firma zajmująca się projektowaniem i budową zaawansowanych urządzeń elektronicznych oraz tworzeniem systemów automatyki. Spółka jest polskim liderem w zakresie systemów zdalnego sterowania i nadzoru nad energetyką kolejową i tramwajową typu SCADA. ELESTER-PKP jest również wiodącym producentem automatyki i zabezpieczeń rozdzielni prądu stałego oraz automatyki podstacji trakcyjnych.

W obszarze elektroenergetyki spółka zajmuje się ponadto projektowaniem stacji elektroenergetycznych i linii zasilających. Zadania realizowane są kompleksowo, począwszy od prac koncepcyjnych i doradczych, projektowych, budowlanych, po prace uruchomieniowe. Dzięki doświadczonej kadrze spółka wielokrotnie podejmowała się realizacji pionierskich projektów.

ELESTER-PKP jest również producentem systemów sterowania ruchem kolejowym (SRK). Na szczególną uwagę zasługuje opracowanie nowego polskiego Komputerowego Systemu Sterowania Ruchem Kolejowym ISKRA.


Ponad 300 milionów litrów wody dziennie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. (MPWiK w m.st. Warszawie S.A.) zaopatruje w wodę mieszkańców stolicy i okolic. Każdego dnia do miejskiej sieci trafia ponad 300 milionów litrów wody. MPWiK w m.st. Warszawie S.A. obsługuje sieć wodociągową i kanalizacyjną o łącznej długości ok. 6600 kilometrów. W celu zapewnienia wysokiej jakości usług w przedsiębiorstwie wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie.

Woda dla warszawiaków jest obecnie produkowana przez trzy stacje uzdatniania wody: SUW „Filtry”, SUW „Praga” oraz Zakład Północny. Dwie pierwsze czerpią wodę spod dna Wisły za pomocą kilku ujęć przy wykorzystaniu procesu infiltracji, czyli filtrowania wody rzecznej przez pokłady piasków zalegających na dnie Wisły nad warstwą nieprzepuszczalnych iłów. W ten sposób wykorzystany zostaje pierwszy, naturalny proces uzdatniania wody. Zakład Północny, zaopatrujący w wodę północne dzielnice lewo- i prawobrzeżnej Warszawy, ujmuje wodę powierzchniową z Jeziora Zegrzyńskiego.

Podejście projektowe - wywiad z Kierownikiem Działu Informatyki MPK S.A. w Krakowie

O KORZYŚCIACH Z AKTUALIZACJI SYSTEMU IFS APPLICATIONS ROZMAWIAMY Z MARIUSZEM WAWAKIEM, KIEROWNIKIEM DZIAŁU INFORMATYKI W MPK S.A. W KRAKOWIE

MPK S.A. w Krakowie używa systemu IFS Applications od roku 2002. Jakie były cele aktualizacji systemu do nowej wersji?

Od czasu pierwszego wdrożenia systemu wiele się zmieniło w naszej firmie, zmieniły się również wymagania dotyczące funkcjonalności systemu. Potrzebowaliśmy rozwiązania do zarządzania projektami „spiętego” z systemem finansowym. Brakowało nam również narzędzia wspomagającego obieg dokumentów, a także rozwiązania mobilnego do wspomagania pracy magazynierów i mechaników na stacjach obsługi technicznej pojazdów.

Po dogłębnej analizie dotychczasowego wykorzystania systemu IFS Applications oraz obszarów, które chcieliśmy nim objąć, podjęliśmy decyzję, że w przy okazji upgrade'u systemu wdrożymy nowe funkcjonalności. Najważniejsza z nich to zarządzanie projektami. Ze względu na prowadzone projekty inwestycyjne z wykorzystaniem funduszy unijnych niezbędne było narzędzie ułatwiające gromadzenie i analizowanie informacji o projektach i pozwalające w przejrzysty sposób prezentować je organom kontrolującym ich realizację.