Aktualności

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

Firma Byggmax wdraża system IFS Applications 9 w celu wsparcia rozwoju działalności

Firma Byggmax, wiodący detaliczny sprzedawca produktów do majsterkowania i materiałów budowlanych, aktualizuje system do wersji IFS Applications 9 — będzie z niego korzystać 500 użytkowników pracujących w około 130 sklepach w trzech krajach

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Byggmax zadecydowała o wdrożeniu systemu IFS Applications™ 9 i rozszerzeniu jego funkcjonalności wspierającej kluczowe procesy biznesowe — takie jak zakupy, finanse, magazynowanie, łańcuch dostaw i handel elektroniczny.RATANKBA: najnowsze zagrożenie dla przedsiębiorstw

Na początku lutego kilka instytucji finansowych poinformowało, że ich stacje robocze zostały zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem pochodzącym najprawdopodobniej z normalnych, działających zgodnie z prawem serwisów WWW. Okazało się, że incydenty te są częścią kampanii na dużą skalę, która ma na celu infekowanie serwisów WWW powszechnie uważanych za bezpieczne, aby za ich pośrednictwem zaatakować przedsiębiorstwa z różnych sektorów. Strategia taka jest znana jako „taktyka wodopoju” (ang. watering hole).

Wszystko zaczęło się od serii ataków hakerskich na polskie banki – wykryły one na swoich terminalach i serwerach nieznane szkodliwe oprogramowanie oraz budzące wątpliwości zaszyfrowane programy lub pliki wykonywalne. Stwierdziły również nasilenie podejrzanych działań w sieci. Szkodliwe oprogramowanie zaatakowało w szczególności systemy, które łączyły się z nietypowymi i odległymi miejscami na świecie, dokąd prawdopodobnie trafiały skradzione dane.

Oprogramowanie, o którym mowa – to RATANKBA. Wykorzystano je nie tylko w atakach na polskie banki, lecz także w serii podobnych incydentów wykrytych w instytucjach finansowych w Meksyku, Urugwaju, Wielkiej Brytanii i Chile.

Siemens pomaga zespołowi Land Rover BAR przygotować łódź do Pucharu Ameryki

Przez prawie trzy lata oddział firmy Siemens zajmujący się oprogramowaniem do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) wspomagał team Land Rover BAR podczas projektowania, oceny, weryfikacji i produkcji brytyjskiego katamaranu klasy ACC (America's Cup Class) - na czas i w ramach budżetu. Ponad 85 000 godzin projektowania i konstruowania zaowocowało powstaniem 15-metrowej łodzi, w której zainstalowano 1200 metrów przewodów elektrycznych i okablowania komputerowego, łączących 190 czujników i cztery kamery wideo. Pracując z firmą Siemens, zespół zrealizował ambitny harmonogram i wykorzystał zintegrowane środowisko programowe służące do rozwoju cyklu życia produktu, które umożliwiło płynną współpracę wielu branż. Efektem tych prac jest statek - któremu podczas dzisiejszej ceremonii na Bermudach nadano nazwę „Rita”. Jego zadaniem jest zdobycie Pucharu Ameryki i sprowadzenie go do ojczyzny, gdzie wszystko zaczęło się w 1851 roku.


Trend Micro przedstawia Deep Security 10 – zabezpieczenie serwerów w chmurze hybrydowej

Warszawa, 2 marca 2017 r. – Trend Micro, globalny lider w dziedzinie cyberzabezpieczeń, wprowadza na rynek rozwiązanie Trend Micro Deep Security 10 oparte na systemie XGen™ Security. System łączy techniki zabezpieczające różnych generacji i wykorzystuje najlepsze na rynku informacje analityczne o zagrożeniach oraz wspomaga wszystkie rozwiązania zabezpieczające Trend Micro. Rozwiązanie Deep Security chroni serwery fizyczne, wirtualne i działające w chmurze, zainstalowane w środowiskach opartych na najlepszych technologiach, takich jak VMware, Amazon Web Services (AWS) i Microsoft Azure. Produkt został uzupełniony o nowe techniki zabezpieczające zoptymalizowane pod kątem maksymalizacji wydajności, sprawności operacyjnej i zdolności do reagowania na nowo odkryte zagrożenia.

Współpraca firm IFS i The Marsden Group nad rozwiązaniami IoT dla sektora ropy i gazu

Współpraca oparta na rozwiązaniu IoT Business Connector firmy IFS i platformie przetwarzania danych firmy The Marsden Group zwiększy korzyści z transformacji cyfrowej

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, oraz The Marsden Group — globalna firma technologiczna wykorzystująca Internet Rzeczy — rozpoczęły strategiczną współpracę mającą na celu wspólne poszukiwanie nowych możliwości w sektorze ropy i gazu.