Aktualności

Wpisz wyszukiwane słowo lub frazę oraz, w razie potrzeby, wybierz dodatkowe parametry wyszukiwania poniżej.

GERHARDI Kunststofftechnik będzie zarządzać swoją działalnością międzynarodową przy użyciu IFS Applications 9

Firma motoryzacyjna GERHARDI zastępuje przestarzałe systemy wszechstronnym rozwiązaniem ERP firmy IFS

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że GERHARDI Kunststofftechnik, wiodący dostawca części galwanizowanych i złożonych elementów z tworzyw sztucznych, będzie wdrażać system IFS Applications™ 9. Umowa obejmuje licencje i usługi o wartości około 1,68 miliona euro.


Produkcja Made in Poland na drodze do Przemysłu 4.0


Cykl śniadań biznesowych

20 września Koszalin, 21 września Gdańsk, 12 października Wrocław, 9 listopada Poznań

  • Jak uczynić opłacalną produkcję w krótkich seriach?
  • Jak zautomatyzować proces zbierania danych z produkcji?
  • Jak pozyskać informację o rzeczywistym koszcie produkcji w każdym momencie procesu produkcyjnego?
  • Jak poprawić wydajność produkcji?

Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi podczas cyklu bezpłatnych śniadań biznesowych dla kadry zarządzającej i szefów produkcji. Swoim doświadczeniem podzielą się eksperci od lat wspierający polskie przedsiębiorstwa w obszarze optymalizacji procesów produkcyjnych, ale przede wszystkim przedsiębiorcy korzystający już z takich narzędzi.


Nowa platforma firmy Siemens wspierająca całościową wizję globalnego rynku obróbki addytywnej

  • Cyfrowa platforma produkcji części służąca do łączenia użytkowników z całego świata
  • Dostęp do światowej wiedzy z zakresu projektowania/inżynierii i możliwości drukowania 3D
  • Szybki proces „od pomysłu do produktu”; usprawnienie procesu wspólnego wprowadzania innowacji
  • Przyspieszenie wprowadzania druku 3D do zastosowań przemysłowych

W ramach kompleksowej wizji dostarczania jak najbardziej kompletnego zestawu narzędzi wspierających globalną branżę obróbki addytywnej, Siemens zaprezentował plany nowej platformy współpracy online, stworzonej w celu zaoferowania światowemu przemysłowi możliwości projektowania produktów i drukowania 3D na żądanie. Platforma produkcji części, opracowywana przez firmę Siemens PLM Software i ogłoszona na targach Hanower Messe 2017, zapewnia środowisko umożliwiające łączenie wszystkich członków globalnej społeczności produkcyjnej w celu zmaksymalizowania wykorzystania zasobów, zapewnia także dostęp do wiedzy specjalistycznej w zakresie obróbki addytywnej oraz poszerza możliwości biznesowe. Dla przykładu, poprzez umożliwienie nawiązania kontaktu pomiędzy nabywcami części a mikroprzedsiębiorstwami, platforma pozwala swoim członkom na drukowanie 3D elementów na żądanie, na całym świecie. Ponadto platforma obejmie możliwości współpracy mające na celu pomoc w usprawnieniu procesu wspólnego wprowadzania innowacji i przyspieszenia procesu przyjęcia drukowania 3D jako powszechnego sposobu produkcji części przemysłowych.


IFS wiodącym dostawcą oprogramowania EAM dla sektora ropy i gazu wg ARC Advisory Group

Według firmy analityczno-doradczej ARC Advisory Group firma IFS jest liderem rynku oprogramowania do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) dla sektora ropy i gazu

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, zyskała miano czołowego dostawcy oprogramowania do zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) dla sektora ropy i gazu. Już szósty rok z rzędu firma analityczno-doradcza ARC Advisory Group nadaje firmie IFS miano lidera rynkowego.


Śrubena Unia chce wejść na nowe rynki i stawia na nowe technologie

Śrubena Unia, żywiecki producent i dostawca śrub i elementów złącznych, chce w najbliższym czasie znacząco zwiększyć swoje przychody. Firma planuje wejść na nowe rynki oraz rozpocząć produkcję nowych, bardziej przetworzonych wyrobów o większej marżowości. Ma w tym pomóc informatyzacja firmy i wdrożenie systemu ERP wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem.