Aktualności

Hogart BI i BRE Bank wspólnie o QlikView na V Kongresie Business Intelligence 2011-05-12

W najbliższy wtorek 17-go maja podczas konferencji odbywającej się w ramach V Kongresu Business Intelligence w Warszawie przedstawiciele Hogart Business Intelligence i BRE Banku zaprezentują praktyczne aspekty funkcjonowania technologii in-memory QlikView. W spotkaniu udział wezmą Przemysław Kłobut, Dyrektor Departamentu Controllingu i Informacji Zarządczej, BRE Bank S.A. oraz Marek Grzebyk, Dyrektor Zarządzający Hogart Business Intelligence.

„Ilość danych oraz poziom komplikacji ich przepływów w dużym banku wykorzystującym dziesiątki systemów informacyjnych powoduje, że bez wydajnych narzędzi klasy Business Intelligence nie sposób wyobrazić sobie najprostszego nawet procesu raportowania i analiz.” – mówi Przemysław Kłobut, Dyrektor Departamentu Controllingu i Informacji Zarządczej, BRE BANK S.A.

„Dodatkowo, o ile w przypadku danych regulacyjnych dla Narodowego Banku Polskiego, czy Giełdy Papierów Wartościowych, format wymaganych raportów jest względnie stały, to w przypadku informacji zarządczej nie ma mowy o tego rodzaju stabilności. Raporty rachunkowości zarządczej muszą odzwierciedlać zmiany zachodzące nieustannie w organizacji: nowe produkty, jednostki organizacyjne, podziały geograficzne etc. Ze względu na zróżnicowane zapotrzebowanie w BRE Banku pracujemy na kilku platformach BI. W Departamencie Controllingu aktualnie intensywnie rozwijamy raportowanie i analizy oparte o QlikView, które zapewnia nam bardzo ważną dla nas elastyczność i szybkość.” – dodaje Przemysław Kłobut.

We współczesnym BI na naszych oczach zachodzą ogromne zmiany. System analityczny staje się integralną częścią infrastruktury IT obecną na każdym szczeblu struktury organizacyjnej.

„Ta sytuacja przynosi nowe wyzwania dla dostawców i nowy poziom oczekiwań co do stosowanej technologii. Wymagany jest natychmiastowy dostęp do aktualnych i szczegółowych danych możliwy w każdym miejscu i czasie. Co więcej firmy oczekują tego za mniejsze pieniądze.” – komentuje Marek Grzebyk, dyrektor zarządzający Hogart Business Intelligence.

Od kilku lat Hogart Business Intelligence oferuje najnowszą technologię in-memory i wiodące w tym obszarze narzędzia QlikView mogące sprostać pod względem wydajności, elastyczności i efektywności kosztowej nowym wymogom rynku.

Wspólna prezentacja BRE Bank S.A. i firmy Hogart Business Intelligence odbędzie się 17 maja 2011 roku o g. 14:00 w Hotelu Le Me?ridien Bristol w Warszawie.

Źródło: Hogart BI
 

Z ostatniej chwili

  • Ruszył wortal decyzje-IT.pl
Zachęcamy do zapoznania się z redakcją

Firma Tygodnia:

Streamsoft - Producent oprogramowania ERP, wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwami, niezależnie od ich wielkości i profilu prowadzonej działalności.
Głównym celem firmy jest tworzenie produktów, które spełniają oczekiwania i zaawansowane potrzeby naszych klientów. Motywacją do intensywnej pracy nad rozwojem systemów jest zadowolenie klientów i stale rosnąca liczba wdrożeń.
Streamsoft preferuje budowanie trwałych relacji z klientami, dlatego zapewnia kompleksową obsługę w trakcie wdrożenia systemu informatycznego, jak również po jego zakończeniu.
więcej


Usługi:
 

  • Wdrożenia oferowanych systemów
  • Szkolenia
  • Modelowanie procesów
  • Consulting

Oprogramowanie:
 

  • Streamsoft Prestiż
  • Streamsoft Verto
  • Firmino.pl
  • PCBiznes (Ala, Ewa, Aga, Iza)